ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER 2. EL MAKİNA GRUP FİRMALARI İLETİŞİM
Kartal, 1960'lı yıllarda Türkiye'nin organize ilk sanayi sitesi olan Turgutlu Demirciler Çarşısında sıcak demirci olarak tarımsal aletler üretimi yapmak için kurulmuştur. İlerleyen zaman içerisinde değişen pazar ve müşteri gerekliliklerini yerine getirmek için dövme ve talaşlı imalat yapar hale gelerek yedek parça üreticiliğine doğru yönlenmiştir.

1980'li yıllarda Turgutlu Erbiller Sanayi Sitesinde otomotiv sektörüne parça üretilmeye başlanmıştır. Öncelikli olarak kaliteli üretim felsefesini ilke edinen Kartal Otomotiv müşterilerinin tercihlerinde öncelik kazanmıştır. Müşterilerimiz tarafından ithal edilmekte olan birçok parça Kartal Otomotiv tarafından üretilmeye başlanmıştır.

Firma 1993 yılında limitet şirkete dönüşmüştür.  Üretimde olan ağır vasıta havalı fren parçaları müşteriler tarafından ihraç edilir duruma gelmiştir. Yatırımların artması, müşteri beklentilerinin artarak devam etmesi büyüme sürecini daha da hızlandırmıştır. 1998 yılında Turgutlu-İzmir yolunda tamamıyla kendi olanakları ile sahip olduğu 6800 m2 alana kurulu modern fabrikaya taşınmıştır.       

1998 yılından sonra müşteri portföyü artmıştır ve Kartal Otomotiv ihracat yapan bir kuruluş haline gelmiştir. Kuruluşundan itibaren politika olarak izlediği, sürekli ve sistemli kalite anlayışını 1999 yılında ISO 9002:1994 Kalite Güvence Sistemi Belgesini alarak gelişmeye devam etmiştir.

Değişen ve sürekli gelişen sektörde, yurt içi ve yurtdışı müşteri beklentilerine göre kurumsal yapılanma güçlendirilmiştir. 2004 yılında süreç bazlı yönetim felsefesi üzerine kurulmuş olan Kalite Yönetim Sistemi tetkiklere tabi tutulmuş, ISO9001:2000 standardı ve ISO/TS 16949:2002 otomotiv teknik şartnamesine göre akredite edilmiştir.
Kurumsallığa ulaşan firma kültürü, gelişen insan kaynakları altyapısı, müşteri odaklı yaklaşım ve kazan-kazan prensibi ile günümüze kadar ulaşan Kartal firması, 1960’lı yıllarda sıcak demirci olarak faaliyet göstermeye başladığı işlerine, günümüzde imalat beklentileri en üst düzeyde olan havacılık sektörüne de hizmet eder duruma gelmiştir ve büyümeye devam etmektedir.

Vizyon :
Yurt içi ve Yurt dışında sektöründe tercih edilen tedarikçi olmak. Müşteri beklentilerini tam olarak karşılamak ve ötesine geçmek.

Misyon :
• Kalite Yönetim Sistemini her kademede uygulamak.
• Sürekli Müşteri Memnuniyeti.
• Sürekli eğitimli, motive edilmiş ve yetkilendirilmiş personel.
• Yeni teknolojileri sürekli takip etmek ve yatırımların sürekliliği.
• Çevreye saygılı üretim.

Kalite Politikası
:
Müşteri beklentilerini, istenilen zamanda ve kalitede, en yüksek verim ve sürekli gelişmeyle tam olarak sağlamaktır.