ANA SAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER 2. EL MAKİNA GRUP FİRMALARI İLETİŞİM

 

Kalite Sorumluluğu:

Kuruluşundan bugüne Kartal kaliteli ve tam zamanında üretim felsefesini devam ettirmekte ve sahip olduğu bu bilinçe sektöründeki öncü firmalar arasında yer almaktadır. Kartal'da toplam kalite yönetiminin başarısı, üst yönetimden en alt çalışana kadar kalite bilincinin yerleşmiş olmasına ve tüm personelin sürekli iyileşmeye yönelik bir çalışma anlayışına sahip olmalarına bağlıdır. Bu anlayışla kurulan sistem, yüksek kalite ve düşük maliyet ile birlikte müşteri memnuniyetinin sağlanmasında büyük rol oynamaktadır. ,

Kalite Kontrol ve Laboratuarlar:
Üretilen parçalarının tüm boyutsal ölçümleri, yüzey pürüzlülük, sertlik ve kaplama kalınlığı gibi ölçümler dahili laboratuarlarda yapılmaktadır. Giriş ve final kalite kontrol laboratuarı ve kalibrasyon laboratuarı olmak üzere iki dahili laboratuar mevcuttur.

Laboratuar Kapsamı
Tedarik edilen fason işçilikler (hammadde (dövme,döküm), ısıl işlemler, kaplamalar, talaşlı imalatlar) Giriş Kalite Kontrol ile kabul edilirler. Üretimde çalışan her personel ürettiği parçanın şartlara uygun olup olmadığını onaylar ve karar verir. Üretim başlangıç onayı grup sorumluları tarafından verilir. Müşterilere yapılan her sevkıyat için sevk edilen partiyi temsil eden ve izlenebilirliğin sağlanabileceği final kalite kontrol raporu düzenlenir, sevk edilir.

Kalite Yönetim Sistemi:
Yönetim sisteminin tüm süreçleri etkinlik ve verimlilik üzerine kurulmuştur. Süreç bazlı yönetim anlayışı ve süreçlerin yönetilmesi kalite sisteminin temelini oluşturmaktadır. Plan dahilinde uygulanan sürekli eğitimler firmanın en önemli kaynağı olan personelin sürekli gelişimini sağlamakta ve geliştirmektedir. Otomotiv sektörü müşteri özel isteklerinin teklif aşamasından teslimat aşamasına kadar uygulanması ve sunulması tam olarak yerine getirilmektedir.

Kartal Otomotivin Sahip Olduğu Kalite Belgeleri:
ISO 9001:2000 RWTÜV
ISO/TS 16949:2002 RWTÜV